Mittal nowym właścicielem CSKA Sofia

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2006, 11:35

Indyjski magnat finansowy Pramodh Mittal jest nowym właścicielem klubu piłkarskiego CSKA Sofia informuje w środę bułgarski dziennik "Sega". 98 proc. udziałów klubu kupił od Wasyla Bożkowa za 14 mln euro.

Indyjski magnat finansowy Pramodh Mittal jest nowym właścicielem klubu piłkarskiego CSKA Sofia, informuje w środę bułgarski dziennik "Sega". 98 proc. udziałów klubu kupił od Wasyla Bożkowa za 14 mln euro.

Do transakcji doszło w Paryżu zgodnie z życzeniem Bożkowa, który chciał uniknąć rozgłosu. Pierwszym krokiem nowego właściciela będzie całkowita wymiana kierownictwa klubu, który w ostatnich miesiącach spisywał się fatalnie.

Rzecznik CSKA Atanas Karaiwanow zdementował pogłoski o sprzedaży, podkreślając, że Bożkow jest za granicą. Jedynym sygnałem, że do transakcji doszło, jest fakt, że trener Płanem Markow otrzymał pozwolenie i pieniądze na wybór nowych zawodników.

Latem tego roku Bożkow oświadczył, że wstrzymuje finansowanie CSKA. Przyczyną było nieudzielenie zgody przez państwo na przekazanie mu na własność stadionu i dwóch baz sportowych, które dzierżawi. W czerwcu Bożkow oświadczył, że wystawia na sprzedaż najlepszych graczy i wstrzymuje finansowanie drużyny.

Bożkow jest uważany za najbogatszego Bułgara, z majątkiem o wartości 1 mld USD. Mittal jest właścicielem największej huty bułgarskiej Kremikowcy koło Sofii.

Ewgenia Manołowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mittal nowym właścicielem CSKA Sofia