Mittal Steel Poland: będzie śledztwo

KJ
opublikowano: 06-09-2005, 00:00

Prokuratura w Katowicach wszczęło śledztwo dotyczące zakupu obligacji przez grupę Mittal Steel Poland od Mittal Steel.

— Otrzymaliśmy dokumenty z Komendy Miejskiej Policji. Po przeanalizowaniu zdecydowaliśmy, że należy wszcząć śledztwo — mówi Grzegorz Ocieczek, szef katowickiej Prokuratury Rejonowej Centrum Zachód.

Polski koncern kupił obligacje za 500 mln USD. Związkowcy potraktowali transakcję jako działanie na szkodę spółki i transferowanie zysków. Dlatego złożyli donos w prokuraturze. Według związkowców firma może stracić nawet 100 mln USD na różnicach kursowych. Dziwi ich także fakt, że o transakcji zarząd nie poinformował skarbu państwa, który także jest akcjonariuszem spółki.

Przedstawiciele Mittal Steel Poland podkreślają, że polski oddział zarobi dodatkowo 9 mln USD dzięki korzystnemu oprocentowaniu obligacji. Dodają, że termin ich wykupu to sześć miesięcy, ale polska spółka może wcześniej wycofać środki i przeznaczyć je na inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mittal Steel Poland: będzie śledztwo