Mittal Steel Poland: wywiązujemy się z warunków prywatyzacji

opublikowano: 25-01-2007, 12:48

Umowa prywatyzacyjna Polskich Hut Stali (PHS) jest przez inwestora realizowana i nie ma podstaw do jej renegocjacji, twierdzi zarząd Mittal Steel Poland.

Zarząd koncernu hutniczego Mittal Steel Poland ocenia, że umowa prywatyzacyjna Polskich Hut Stali (PHS) jest przez inwestora realizowana i nie ma podstaw do jej renegocjacji. Spółka nie chce komentować zarzutów NIK, zgodnie z którymi Skarb Państwa stracił na prywatyzacji PHS.

"Wierzymy, że braliśmy udział w uczciwym przetargu na prywatyzację firmy, wśród wielu innych podmiotów. Każdy z nich ocenił wartość firmy i złożył ofertę. Nasza została przyjęta na pewnych warunkach, które wypełniliśmy", skomentował w czwartek prezes koncernu i dyrektor generalny Arcelor Mittal na Europę Wschodnią ds. produktów płaskich, Vijay Kumar Bhatnagar.

W zaprezentowanym w czwartek raporcie NIK negatywnie oceniła finansowe warunki prywatyzacji PHS, uznając, że były one niekorzystne dla Skarbu Państwa ze względu zaniżoną o ok. 2 mld zł wycenę spółki. Izba uznała, że resort skarbu nie dopełnił staranności przy wycenie i działał zbyt pospiesznie. Sprawę skierowano do prokuratury. NIK dobrze ocenia jednak wybór inwestora i podkreśla, że prywatyzacja uchroniła huty od upadłości.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach Bhatnagar zaznaczył, że firma nie czuje się upoważniona do komentowania ustaleń Izby ľ może jedynie mówić o realizacji umowy prywatyzacyjnej ze swojej strony. Podkreślił, że inwestor wywiązuje się zarówno z pakietu socjalnego dla załogi, jak i wielkości inwestycji, których łączna wartość przekroczy 3 mld zł, zamiast uzgodnionych 2,4 mld zł.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane