MJM może przenieść produkcję do Polski z powodu "twardego brexitu"

opublikowano: 19-02-2019, 09:50

MJM Group, jedna z największych na świecie firm zajmująca się wyposażeniem wnętrz statków, może przenieść produkcję z Irlandii Północnej do Polski, jeśli dojdzie do „twardego brexitu”, donosi irishnews.com.

W ubiegłym tygodniu Brian McConville, założyciel MJM, powiedział iż plan ekspansji firmy został wstrzymany z powodu brexitu, ale przeniesienie produkcji do Polski jest „alternatywą”. 

Zobacz więcej

Brexit

Bloomberg

- To, czego potrzebujemy, to porozumienie [z UE - red. pb.pl]. Jeśli będzie wymagało zatrudnienia więcej ludzi do wykonania większej roboty papierkowej, mamy skalę i pieniądze, aby sobie z tym poradzić. Ale jeśli nasze kontenery utkną w porcie na 10 dni, wówczas spowoduje to utratę reputacji i szybko wypadniemy z biznesu – tłumaczył McConville.

Obecnie w fabryce w Newry pracuje ok. 600 osób, z czego ok. 250 to migranci z krajów Unii Europejskiej, w większości Polacy.

McConville, który założył firmę w 1983 roku, powiedział Daily Telegraph, że chciałby zwiększyć zatrudnienie w Irlandii Północnej do 1 tys. osób. Zaznaczył, że przeniesienie produkcji do Polski oznaczałoby jego zmniejszenie do ok. 200 osób.

Irishnews.com przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku MJM otworzyło biuro w Pruszczu Gdańskim, w którym realizowane są głównie zadania projektowe i administracyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, irishnews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu