Czytasz dzięki

Mlekovita ostro przyspiesza

WIS
opublikowano: 31-03-2011, 00:00

Producent zwiększył w 2010 r. sprzedaż aż o 32 proc. I zapowiada potężne inwestycje.

Producent zwiększył w 2010 r. sprzedaż aż o 32 proc. I zapowiada potężne inwestycje.

Zarząd, pracownicy i członkowie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita mają powody do świętowania.

W 2010 r. jej przychody ze sprzedaży wzrosły do rekordowego poziomu 2,5 mld zł, czyli aż o 32 proc., w porównaniu z 2009 r.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak wysoka dynamika przychodów to w dzisiejszych czasach ewenement na rynku, nie tylko zresztą spożywczym — mówi Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.

Eksperci też są pod dużym wrażeniem.

— To potężny wzrost sprzedaży. Już 10-procentowy przyrost jest w branży spożywczej w Polsce uznawany za sukces — mówi Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Zarząd Mlekovity tłumaczy, że w ustanowieniu rekordu firmie pomogły m.in. dobra koniunktura na światowym rynku produktów mleczarskich oraz słaba złotówka.

Mlekovita zarobiła w ubiegłym roku na czysto prawie 31 mln zł. Dzięki temu znowu może sobie pozwolić na duże inwestycje.

"W 2011 r. Mlekovita planuje przeznaczyć na inwestycje 80 mln zł. Będą to inwestycje w rozwój bazy produkcyjnej i produktowej, handel hurtowy i detaliczny, ochronę środowiska naturalnego i infrastrukturę wewnętrzną" — czytamy w komunikacie.

Dzięki inwestycjom w zakładach nie tylko wzrosną moce produkcyjne grupy, ale wprowadzi ona też na rynek nowe produkty. Poza tym Mlekovita planuje też uruchomić osiem punktów sprzedaży typu cash and carry w kraju i cztery za granicą oraz dalszy rozwój sieci franczyzowej sklepów Mlekovita.

Poza wynikami finansowymi zarząd Mlekovity bardzo cieszy też fakt, że w siłę rośnie jej marka. I nie przebiera w słowach, żeby tę radość wyrazić.

— Nasza firma jest królową polskiego rynku spożywczego, gdyż obecnie Mlekovita to marka o największej na nim wartości — mówi Dariusz Sapiński.

Podkreśla, że w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek "Rzeczpospolitej" Mlekovita w wyprzedziła dotychczasowego lidera: Tyskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane