Mlekovita znów się powiększy

WIS
opublikowano: 29-01-2010, 00:00

Grupa z Podlasia chce przyłączyć kolejną mleczarnię. Tym razem z Częstochowy.

Grupa z Podlasia chce przyłączyć kolejną mleczarnię. Tym razem z Częstochowy.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego oraz Spółdzielnia Mleczarska Mleczgal z Częstochowy wystąpiły o zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na połączenie. W praktyce oznacza to przejęcie Mleczgalu przez wiele razy większą Mlekovitę na gruncie prawa spółdzielczego.

Spółdzielnia Mleczarska Mleczgal ma nowoczesny zakład produkcyjny, który przerabia około 75 tys. litrów mleka dziennie i specjalizuje się w produkcji tzw. galanterii mleczarskiej. Dzięki przejęciu tej firmy Mlekovita umocni pozycję w branży i zacznie deptać po piętach przewodzącemu w niej Mlekpolowi.

Spółdzielnia z Wysokiego chwaliła się niedawno, że jej przychody ze sprzedaży w 2009 r. wzrosły o 21 proc. do 1,8 mld zł. Firma skupiła i przetworzyła aż 869 mln litrów mleka, najwięcej w swojej historii.

Głównym motorem wzrostu Mlekovity są od lat przejęcia. Firma jest bardzo aktywna w konsolidacji sektora mleczarskiego. Ostatnio przejęła np. Spółdzielnię Mleczarską Kurpie w Baranowie, a wcześniej także mleczarnie w Zakopanem, Lubawie czy Działdowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mlekovita znów się powiększy