Młody biznes z dodatkowym dopalaczem

opublikowano: 27-02-2018, 10:38
aktualizacja: 27-02-2018, 10:40

Rozwój start-upu przez akcelerację? Kolejne programy wsparcia otwierają się na młodych przedsiębiorców.

100 tys. zł i pomoc doświadczonych przedstawicieli biznesu – tak w dużym skrócie Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej promuje kolejną edycję programu akceleracyjnego dla innowacyjnych start-upów MIT Enterprise Forum Poland. Tym razem będzie on realizowany we współpracy z funduszem CVC Capital Partners  i rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards. O główną nagrodę w nim powalczyć mogą uczestnicy akceleratora, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia. Sam program wsparcia biznesów potrwa trzy miesiące, a przedsiębiorcy otrzymają dostęp do mentorów i ekspertów, wspólnie z mini będą pracować nad udoskonaleniem swoich technologii oraz dopracowaniem modeli biznesowych, otrzymają także pomoc w komercjalizacji produktów lub usług. Akcelerator przeznaczony jest dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Program bazuje na know-how technologicznej społeczności zbudowanej wokół Massachusetts Institute of Technology.

Dotychczas przez MIT Enterprise Forum Poland przeszło ponad 70 start-upów technologicznych. Laureatem wcześniejszej edycji konkursu CVC Young Innovator Awards został natomiast ScienceBioTech, który zaproponował własne rozwiązanie w leczeniu złamań kości.  

- Dzięki Young Innovator Awards młodzi przedsiębiorcy otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne i pomoc czołowych polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, ale również szansę na zdobycie 100 tys. zł na dalszy rozwój działalności – zaznacza Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej.

Z propozycją współpracy do start-upów wychodzi obecnie również firma Coty. Oferuje im nagrody o łącznej puli 100 tys. USD i możliwość prezentacji podczas swojej konferencji z zakresu digital. Koncern szuka technologicznych projektów możliwych do zsynchronizowania z portfolio jego marek, a stawia m.in. na sztuczną inteligencję. Udział w programie mogą wziąć również młode firmy z Polski.

- Współpraca pomiędzy Coty a nowymi firmami, takimi jak Beamly czy Holition, która wprowadziła na rynek naszą pierwszą darmową aplikację wykorzystującą technologię rozszerzonej rzeczywistości dla marki Covergirl, jest przykładem sposobu, w jaki chcielibyśmy wprowadzać nasze pomysły na rynek we współpracy z nowymi graczami działającymi w sferze sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej oraz innych szybko rozwijających się technologii – zaznacza Fred Gerantabee, wiceprezes ds. innowacji cyfrowych w Coty. 

Nadal prowadzony jest również nabór do ogólnopolskiego konkursu European Women Startup Competition dla przedsiębiorczych kobiet. Wybrane uczestniczki pojadą na kilkudniowe szkolenia do Londynu, gdzie odbędzie się również finał programu, którego celem jest promocja biznesów i przyspieszenie ich rozwoju. W tym przypadku zgłaszane mogę być start-upy prowadzone przez kobiety lub w których panie stanowią minimum połowę zespołu czy posiadają połowę udziałów w spółce. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Młody biznes z dodatkowym dopalaczem