Młody Karkosik na NewConnect

KAJ
03-08-2011, 00:00

Spółka, której udziałowcem jest m.in. bratanek znanego inwestora, połączy się z Mobile Partner.

Spółka, której udziałowcem jest m.in. bratanek znanego inwestora, połączy się z Mobile Partner.

Kolejni członkowie rodziny Karkosików będą na giełdzie. Do rady nadzorczej notowanego na NewConnect Mobile Partner trafił Dawid Karkosik, bratanek Romana Karkosika. Zasiada tam też Mirosław Karkosik, jego ojciec i zarazem brat znanego inwestora. Wkrótce najmłodszy z Karkosików w biznesie pojawi się także w akcjonariacie Mobile Partners.

— Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dojdzie do połączenia Mobile Partner i Advanced Telecommunications Technology Research (ATTR), spółki rozwijanej m.in. przez Dawida Karkosika — przekonuje Maciej Hazubski, prezes IQ Partners, który jest akcjonariuszem ATTR i Mobile Partner.

Wczoraj walne Mobile Partner zdecydowało o emisji skierowanej do ATTR, a także o planach zasilenia spółki nowym kapitałem. Ten cel ma zostać zrealizowany poprzez emisję akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

— W efekcie do spółki trafi 3,4 mln zł — przekonuje Maciej Hazubski.

Po połączeniu Mobile Partner i ATTR to ta druga spółka będzie dominującym podmiotem, także pod kątem przychodów. ATTR świadczy usługi dla sieci GSM, ale liczy na przyspieszenie projektu platformy — to platforma, której użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje do telefonów komórkowych i umieszczać własne (na tej samej zasadzie co Appstore należący do Apple’a). Spółka przekonuje, że jest bliska podpisania umowy na rozwijanie projektu u jednego z telekomów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Młody Karkosik na NewConnect