Młodzi architekci projektują swoje otoczenie

Materiał partnera
opublikowano: 09-10-2017, 09:36
aktualizacja: 09-10-2017, 09:58

Dzieci i młodzież przedstawią swoje pomysły na organizowanie najbliższego otoczenia w konkursie „Zakręceni w przestrzeni”, organizowanym przez „Wspólnie” — Fundację LafargeHolcim.

Uczestnicy konkursu „Zakręceni w przestrzeni” przedstawiają swoje pomysły na zaaranżowanie przestrzeni w najbliższym otoczeniu tj. szkole, bibliotece, świetlicy czy domu kultury. Uczniowie szkół podstawowych mogą zaprezentować swoje pomysły w formie prac plastycznych, które będą ocenione w kategorii klas 0-3 i 4-7. Laureaci otrzymają nagrody w postaci zestawów LEGO Architecture. Uczniowie szkół ponadpodstawowych tworzą swoje projekty w małych zespołach. Do wyboru są różne formy przedstawienia prac koncepcyjnych. Może to być prezentacja, makieta czy krótki film. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają wsparcie finansowe na realizację pomysłów i będą doskonalić swoje umiejętności na warsztatach architektonicznych. Zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie na realizację do 20 tys. zł, a cztery wyróżnione koncepcje — do 5 tys. zł.

Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” daje dzieciom i młodzieży możliwość poznania sposobów kształtowania swojego najbliższego otoczenia, buduje poczucie estetyki i umożliwia wykreowanie własnych pomysłów na stworzenie przyjaznych miejsc w przestrzeni, w której żyją.

„Zakręceni w przestrzeni” to konkurs, stanowiący część programu i konkursu Eco-Miasto. Do dyspozycji uczestników i innych osób zainteresowanych oddano stronę internetową: zakreceniwprzestrzeni.pl, gdzie znajdują się niezbędne informacje i formularze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu