Młodzi przedsiębiorcy

BAW
opublikowano: 19-04-2018, 22:00

Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach uczą się, jak prowadzić własną firmę.

Produkują torby z materiałów z recyklingu. Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole działającą firmę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia i kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Uczniowie — wspólnicy miniprzedsiębiorstwa szukają pomysłu na produkt bądź usługę, przygotowują biznesplan przedsięwzięcia, gromadzą kapitał, podejmują działania marketingowe, produkują i sprzedają swoje produkty bądź usługi oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa. Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Wombat w Kielcach działa we współpracy z firmą Vive Textile Recycling. Produkuje torby i worki wykonane w 100 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Eksperci Grupy VIVE dzielą się również wiedzą i doświadczeniem.

Inspiracją nazwy przedsiębiorstwa był wombat — zwierzę, które jest zagrożone wyginięciem. 10 proc. zysku ze sprzedaży każdego worka i torby miniprzedsiębiorstwo przeznacza na wspomaganie organizacji, które chronią zagrożone gatunki zwierząt, głównie wombatów i rysi. W produkcji nie używane są szkodliwe farby — w zamian firma proponuje użycie filcu. Torby i worki są produkowane z materiałów wtórnych dostarczanych przez VIVE Textile Recycling, dzięki której pozyskiwane są nie tylko bawełniane materiały, ale również wiedza w zakresie ekologii, przekazywana przez młodych przedsiębiorców klientom. Dystrybucja i sprzedaż produktów odbywa się w szkole. Docelową grupą odbiorców produktów są jej uczniowie i pracownicy oraz osoby, dla których ekologia jest ważna. W ramach programu organizowany jest Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik, a jego zwycięzca reprezentuje Polskę w konkursie europejskim JA Europe Company of the Year Competition. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu