MLP Group z apetytem na dalszy dynamiczny rozwój

  • Materiał partnera
opublikowano: 22-10-2018, 22:00

Wiodący deweloper magazynów na posiadanych gruntach może podwoić wielkość oferowanej powierzchni.

Poza rozwojem na rynku polskim priorytetem jest ekspansja na rynku niemieckim. MLP Group widzi też olbrzymi potencjał w budowie obiektów City Logistics. — Naszym celem strategicznym jest ekspansja za granicą — głównie na rynku niemieckim oraz, w mniejszym stopniu, w Austrii. Oczekujemy znaczącego zwiększenia poziomu kontrybucji tego rynku do łącznych wyników Grupy. W Polsce zamierzamy dalej zwiększać posiadaną powierzchnię magazynową. Ze względu na rosnący popyt na nowoczesne obiekty zamierzamy jednocześnie inwestować w budynki spekulacyjne, szczególnie w głównych ośrodkach biznesowych. W tym roku zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, rozpoczęliśmy budowę obiektów City Logistics. Jest to związane z coraz szybszym rozwojem e-commerce w Europie i potrzebą ekspresowego dostarczania zamówionych towarów do klientów w handlu internetowym — podkreśla Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.

Radosław T. Krochta, prezes MLP Group przyznaje, że celem
strategicznym firmy jest ekspansja za granicą — głównie na rynku niemieckim i
austriackim. Również w Polsce spółka zamierza nadal powiększać posiadaną
powierzchnię magazynową.
Wyświetl galerię [1/2]

JASNE ZAŁOŻENIA:

Radosław T. Krochta, prezes MLP Group przyznaje, że celem strategicznym firmy jest ekspansja za granicą — głównie na rynku niemieckim i austriackim. Również w Polsce spółka zamierza nadal powiększać posiadaną powierzchnię magazynową.

City Logistics to niewielkie moduły oferujące nowoczesną powierzchnię magazynową wraz z reprezentacyjnym biurem o wysokim standardzie wykończenia z klimatyzacją oraz dobrym oświetleniem. Adresowane są przede wszystkim do przedsiębiorstwz segmentu e-commerce, firm kurierskich, dystrybutorów oraz średniej wielkości przedsiębiorstw. MLP Group rozwija obecnie w Polsce dwa projekty. Jeden jest w Poznaniu, w parku MLP Poznań West, a drugi w Warszawie, w MLP Pruszków II. Każdy z magazynów będzie miał łącznie po 10 tys. mkw. Kolejne projekty będą realizowane w Kolonii, Monchengladbach i Berlinie. To potwierdza, że to właśnie rynek niemiecki jest strategicznym celem ekspansji. Grupa obecnie prowadzi tam dwa parki logistyczne — MLP Unna i Mönchengladbach.

W przygotowaniu ma kolejne inwestycje, w najbliższym czasie powinna także rozpocząć projekt w okolicach Berlina. Podobnie jak w naszym kraju zamierza koncentrować się na głównych lokalizacjach magazynowych takich jak Monachium, Zagłębie Ruhry, Stuttgard, Hamburg i Berlin. Poza rynkiem niemieckim MLP Group jest za granicą obecne również w Rumunii, gdzie ma grunt pod budowę nowego parku logistycznego — MLP Bucharest West. W tym roku podpisze pierwsze umowy najmu w Bukareszcie.

Ponadto Grupa ma działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie szesnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie na trzech obsługiwanych rynkach: polskim, niemieckim i rumuńskim. Pomimo sprzedaży dotychczas łącznie dwóch gotowych parków logistycznych strategią MLP Group jest systematyczne zwiększanie banku ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach oraz rozbudowa obiektów magazynowych, a następnie zarządzanie nimi. Grupa nie wyklucza również wnoszenia swoich aktywów do funduszu typu REIT, jeśli nowe przepisy będą na to zezwalały. Grupie sprzyja rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe.

— Dobra koniunktura w branży utrzymuje się już od dobrych kilku lat. Nie obawiamy się jednak jej przegrzania. Wychodzimy na rynek z szeroką i atrakcyjną ofertą. Działalność koncentrujemy w największych regionach magazynowych w kraju, gdzie popyt jest największy — wskazuje Radosław T. Krochta.

MLP Group zadebiutowało na warszawskim parkiecie przed pięcioma laty. W tym okresie akcje spółki podrożały o około 40 proc., a kapitalizacja wzrosła do około 725 mln zł. MLP Group jest również spółką dywidendową. W tym roku zarząd postanowił wypłacić zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2018 w wysokości 0,18 zł na jedną akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy