MLP Group znów buduje pod Lublinem

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-02-2019, 00:00

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez wiodącego dewelopera powierzchni magazynowych. Obiekty planowane w nowej lokalizacji dostarczą łącznie około 51,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Park logistyczny powstanie na działce o obszarze o 10,5 ha.

— W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę, uruchamiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku — podkreśliła Agnieszka Góźdź, dyrektor działu sprzedaży MLP Group SA.

Nowy park logistyczny MLP Group powstanie
w pobliżu Lublina. Będzie oddalony o 10 km od jego centrum i tylko o 3 km
od centrum Świdnika.
Zobacz więcej

Nowy park logistyczny MLP Group powstanie w pobliżu Lublina. Będzie oddalony o 10 km od jego centrum i tylko o 3 km od centrum Świdnika. Fot. ARC

Inwestycja będzie zlokalizowana w podlubelskim Świdniku. Znajdować się będzie zaledwie 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina i jednocześnie główną oś transportową województwa lubelskiego łączącą m.in. Warszawę i Piotrków Trybunalski z Ukrainą. Nowy park logistyczny będzie oddalony tylko 10 km od centrum Lublina i 3 km od centrum Świdnika. Odległość do lubelskiego lotniska wyniesie z kolei 5 km, a do centrum Warszawy około 190 km. W pobliżu centrum funkcjonują przystanek autobusowy oraz stacja PKP, dzięki którym pracownicy będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. mkw.  został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu.  Doceniają to najemcy, którzy przez cały okres współpracują z tymi samymi osobami odpowiadającymi za wysoką jakość świadczonych usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu