MNI zainwestuje 20 mln zł w MVNO

opublikowano: 24-01-2007, 15:11

Spółka telekomunikacyjna MNI szacuje, że w ciągu trzech lat zainwestuje w projekt wirtualnego operatora MVNO nie więcej niż 20 mln zł; na początku chce opierać się głównie na infrastrukturze PTK Centertel - poinformował prezes spółki Piotr Koenig.

Spółka telekomunikacyjna MNI szacuje, że w ciągu trzech lat zainwestuje w projekt wirtualnego operatora MVNO nie więcej niż 20 mln zł; na początku chce opierać się głównie na infrastrukturze PTK Centertel - poinformował prezes spółki Piotr Koenig.

"Podpisanie umowy z PTK Centertel jest kwestią kilku tygodni (...)" - powiedział prezes.

W projekcie MVNO spółka chce pozyskać 500-700 tys. klientów w ciągu trzech do pięciu lat opierając się m.in. na swoich klientach usług dodanych, klientach telefonii stacjonarnej, jak również klientach firm, z którymi będzie współpracować.

Koenig powiedział też, że MNI nie wyklucza zwiększenia zaangażowania w budowę własnej infrastruktury w przyszłości. "Po zakończeniu negocjacji będziemy dokładnie wiedzieli, które elementy infrastruktury zapewnia nam Centertel, a które będziemy sami budować" - wyjaśnił.

Prezes powiedział też, że obecnie MNI ma ok. 50 tys. klientów usługi telefonii stacjonarnej, a na koniec 2007 roku spółka chce mieć ok. 100 tys. klientów.

MNI jest w trakcie emisji akcji, z której chce pozyskać ok. 67 mln zł. Koenig powiedział, że większość z tej kwoty, bo ok. 54 mln zł MNI chce przeznaczyć na przejęcia, natomiast 13 mln zł - na szeroko pojętą infrastrukturę (związaną z dodanymi usługami medialnymi i platformą 3G) oraz na MVNO.

MVNO (Mobile Virtual Network Operator) to operator, który nie posiada własnej infrastruktury sieciowej i wykorzystuje sieć istniejących operatorów w celu świadczenia swoich usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane