Mniej OFE w spółkach Michała Sołowowa

GN
opublikowano: 10-01-2008, 00:00

30 spółek znalazło się na liście ulubieńców OFE. Wypadły z niej m.in. Cersanit i Echo.

30 spółek znalazło się na liście ulubieńców OFE. Wypadły z niej m.in. Cersanit i Echo.

Liczba spółek, w którą fundusze emerytalne zainwestowały więcej niż 1 proc. aktywów, zmalała z 45 na koniec czerwca do 30. Można to tłumaczyć hossą w pierwszym półroczu, która wywindowała znaczenie firm w porftelu, nie zawsze zgodnie z intencjami zarządzających. Do kilku spółek zarządzający stracili serce. Jeszcze pół roku temu Cersanit Michała Sołowowa był dużą pozycją dla 10 OFE. Dziś wierne pozostały mu tylko trzy. Echo jest istotne dla dwóch funduszy (było dla ośmiu), a Polimex dla 5 (11). Ulubieńcami z branży budowlanej są GTC i PBG.

Najmocniej reprezentowany jest sektor bankowy, choć zmniejszyła się liczba funduszy, dla których BZ WBK, BRE, Getin czy Millennium są dużą pozycją. Zupełnie z listy zniknął BPH, ale to rezultat wymiany akcji na Pekao. Zestaw obowiązkowy dla OFE to TP i PKN Orlen (15), a także KGHM (14), Pekao i PKO BP (13).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu