Mniej pracowników Eurotunelu

Polska Agencja Prasowa SA
20-10-2005, 19:39

Eurotunel łączący Francję i Wielką Brytanię będzie zatrudniał do czerwca przyszłego roku o 900 pracowników mniej - poinformowali w czwartek przedstawiciele zarządu tunelu.

Eurotunel łączący Francję i Wielką Brytanię będzie zatrudniał do czerwca przyszłego roku o 900 pracowników mniej - poinformowali w czwartek przedstawiciele zarządu tunelu.

    "900 pracowników Eurotunelu, zatrudnionych po  francuskiej i brytyjskiej stronie, straci pracę do czerwca 2006 roku" - podało w oficjalnym oświadczeniu kierownictwo Eurotunelu. Dodano, że odejścia będą dobrowolne i nie wpłyną na bezpieczeństwo i obsługę podróżujących.

    Obecnie Eurotunel zatrudnia 2.300 pracowników. Zapowiadane redukcje są częścią planu restrukturyzacji i usprawnienia pracy. Redukcje zatrudnienia są efektem kilkumiesięcznych negocjacji między pracownikami a kierownictwem tunelu.

    W środę Eurotunel ogłosił raport finansowy za trzeci kwartał tego roku. Odnotowano w nim wzrost obrotów - do 140,8 mln funtów ze 139,6 mln funtów w tym samym okresie ubiegłego roku. Działania kierownictwa Eurotunelu zmierzają do redukcji zadłużenia, które obecnie wynosi 6,1 mld funtów.

    Prezes i dyrektor zarządzający Eurotunelu Jacques Gounon oświadczył, że bankructwo firmy jest nieuniknione, jeśli nie będzie jasnego planu redukcji zadłużenia, który można by zrealizować w ciągu najbliższych miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mniej pracowników Eurotunelu