Mnuchin: dalsze negocjacje handlowe w Pekinie

opublikowano: 15-05-2019, 17:13

Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział, że prawdopodobnie niedługo poleci do Pekinu na dalsze negocjacje handlowe z Chinami, donosi Reuters.

Mnuchin podkreślił, że „wciąż jest wiele do zrobienia” jeśli chodzi o porozumienie handlowe z Chinami. Podczas wystąpienia w Kongresie USA nie przedstawił żadnych kontretów dotyczących kalendarza negocjacji, powiedział jedynie, że ostatnie rozmowy ze stroną chińską były „konstruktywne”.

Steven Mnuchin
fot. Bloomberg

Negocjacje handlowe USA z Chinami trwają już 315 dni. 5 maja, prezydent Donald Trump, który wcześniej mówił o pozytywnym przebiegu rozmów, niespodziewanie zapowiedział podwyższenie ceł na import z Chin wartości 200 mld USD. Tłumaczył to próbą renegocjacji przez stronę chińską dokonanych wcześniej ustaleń. Amerykańskie cła wzrosły 10 maja. Trzy dni później Chiny zapowiedziały podwyższenie ceł na import z USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane