Czytasz dzięki

Mnuchin: gospodarka USA może „otworzyć się” w maju

opublikowano: 09-04-2020, 19:08

Optymizmu sekretarza skarbu Stevena Mnuchina nie podzielają eksperci, pisze Reuters.

Mnuchin twierdząco odpowiedział w czwartek w CNBC na pytanie, czy uważa, że prezydent Donald Trump będzie mógł „otworzyć” amerykańską gospodarkę już w maju.

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

- Kiedy tylko prezydent poczuje się komfortowo jeśli chodzi o problemy natury medycznej, zrobimy wszystko co niezbędne, aby amerykańskie firmy oraz pracownicy mogli wznowić działalność, a także by mieli płynność potrzebną do prowadzenia biznesu w międzyczasie – powiedział Mnuchin. 

Reuters zwraca uwagę, że amerykańscy ekonomiści ostrzegają przed zbyt szybkim sprowadzeniem dużej liczby ludzi do miejsc pracy, bo może to spowodować nową falę zarażeń i zaszkodzić dotychczasowym działaniom mającym na celu zapanowanie nad wirusem. Praca naukowa, której współautorem jest Emil Verner, ekonomista z Massachusetts Institute of Technology, powołuje się na przykład pandemii grypy z 1918 roku. Wskazuje, że miasta, które wcześniej ograniczyły możliwość kontaktów między ludźmi i utrzymały dłużej restrykcje miały mniejszą liczbę zgonów. Wyszły także z pandemii z silniejszym wzrostem gospodarczym. 

Reuters przypomina, że w środę prezydent Donald Trump mówił iż ma nadzieję otworzyć gospodarkę zaraz kiedy liczba zgonów zacznie spadać. Nie podał żadnych terminów, ale jego doradca ekonomiczny Larry Kudlow mówił wcześniej, że można tego oczekiwać za 4 do 8 tygodni.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane