Czytasz dzięki

Mnuchin: otwarcie części firm jest mniejszym ryzykiem

  • PAP
opublikowano: 10-05-2020, 19:44

Liczby dotyczące bezrobocia w USA "prawdopodobnie pogorszą się, zanim się poprawią" - powiedział w niedzielę minister finansów Steven Mnuchin. Mniejszym ryzykiem dla kraju jest otwarcie niektórych przedsiębiorstw niż pozostawienie wszystkich zamkniętych - dodał.

"Podawane liczby prawdopodobnie pogorszą się, zanim się poprawią" - ocenił w telewizji Fox News Mnuchin, odnosząc się do liczby bezrobotnych. Dodał, że trzeci i czwarty kwartał roku będą lepsze niż drugi. "A przyszły rok będzie świetny" - powiedział.

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

Mnuchin stwierdził, że kryzys ekonomiczny nie jest wynikiem problemów gospodarczych, a zamknięcia przedsiębiorstw w związku z pandemią koronawirusa. "To nie jest wina amerykańskiego biznesu, to nie jest wina amerykańskich pracowników" - podkreślił.

Dodał, że ponowne otwarcie firm jest mniej ryzykowne niż pozostawienie ich zamkniętych, co - jak zaznaczył - mogłoby skutkować poważnymi szkodami dla gospodarki. "Otworzymy je ponownie w bardzo przemyślany sposób, dzięki czemu ludzie bezpiecznie wrócą do pracy i utrzymają dystans społeczny" - powiedział.

W kwietniu odsetek bezrobotnych w USA wzrósł do 14,7 proc. W ubiegłym tygodniu kolejne 3,2 mln amerykańskich pracowników złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. W sumie w ostatnich siedmiu tygodniach taki wniosek złożyło 33,5 mln Amerykanów.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane