Czytasz dzięki

Mnuchin: pakiet stymulacyjny nie będzie ratunkiem dla źle zarządzanych stanów

opublikowano: 23-07-2020, 16:21

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin stwierdził, że jakakolwiek nowa pomoc rządowa w walce ze spowolnieniem gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa nie będzie ratunkiem dla poszczególnych stanów.

Prezydent nie zamierza ratować Chicago, Nowego Jorku i innych stanów, które przed koronawirusem były źle zarządzane - powiedział Mnuchin w wywiadzie dla CNBC.

Zobacz więcej

Steve Mnuchin

REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Komentarze Mnuchina pojawiły się wkrótce po tym, jak Republikanie z Senatu i administracja Trumpa oświadczyli, że doszli do wstępnego porozumienia w sprawie ustawodawstwa, które posłuży za punkt wyjścia do rozmów z Demokratami. Ponieważ liczba przypadków Covid-19 rośnie, a dodatkowe 600 USD tygodniowo w postaci pomocy dla bezrobotnych ma wygasnąć pod koniec lipca, Kongres stoi w obliczu rosnącej presji na przyjęcie nowego pakietu pomocowego.

Mnuchin powiedział, że republikański plan pomocy zwiększy rozszerzone ubezpieczenie na wypadek bezrobocia „oparte na około 70 proc. poziomie wynagrodzenia”, chociaż nie jest jasne, jak taki plan zostałby skonstruowany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane