Czytasz dzięki

Mnuchin: uderzenie w gospodarkę będzie krótkotrwałe

opublikowano: 13-03-2020, 16:14

Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin oczekuje jedynie czasowego negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na amerykańską gospodarkę, donosi Reuters.

Oficjel stwierdził też, że  administracja prezydenta Trumpa pozostawia otwarte opcje dla wszelkich przyszłych działań, które mogą być potrzebne.

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

Mnuchin potwierdził, że Departament Skarbu i Rezerwa Federalna wspólnie pracują nad utrzymaniem otwartych rynków i zwiększeniem płynności, pomagając bankom w razie potrzeby i dążąc do znacznego zwiększenia akcji kredytowej dla małych firm.

W jego opinii, prowadzone w Izbie Reprezentantów rozmowy z przedstawicielami Partii Demokratycznej w sprawie planu pomocowego dla gospodarki idą pomyślnie. 

Prawodawcy starają się osiągnąć porozumienie z administracją Trumpa w sprawie nowego projektu ustawy, aby pomóc osobom poszkodowanym finansowo z powodu wybuchu epidemii.

Sekretarz przyznał, że nie jest jasne, jak długo utrzyma się wstrząs gospodarczy, ponieważ rozprzestrzenianie się wirusa wciąż eskaluje.

Spodziewam się  jednak, że do końca roku dojdzie do silnego ożywienia gospodarczego, dlatego inwestorzy powinni skoncentrować się na perspektywie długoterminowej - powiedział Mnuchin.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA