Mnuchin zaprzecza by USA chciały wyjść z WTO

opublikowano: 29-06-2018, 15:32

Steve Mnuchin, sekretarz skarbu USA zaprzeczył doniesieniom ze strony internetowej agencji Axios, która podała, że prezydent Donald Trump chciał, by Stany Zjednoczone wycofały się ze Światowej Organizacji Handlu, donosi Reuters.

To nie jest żadna przełomowa wiadomość, żaden news. To nie ma nic wspólnego z prawdą - powiedział Mnuchin w wywiadzie dla Fox Business Network, nazywając raport Axios, "fake newsem".

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

Axios poinformował wcześniej w piątek, powołując się na osoby, które były zaangażowane w dyskusje z prezydentem, że Trump często mówił doradcom, że chciałby, aby Stany Zjednoczone opuściły WTO, co może mieć katastrofalne skutki dla globalnego handlu.

To przesada - powiedział Mnuchin. 

Prezydent wyraził się jasno, że ma obawy dotyczące WTO. Uważa, że są tego aspekty nie fair, uważa, że Chiny i inni wykorzystali je na swoją korzyść, ale koncentrujemy się na wolnym handlu. Właśnie na tym się skupiamy – na przełamywaniu barier – wyjaśnia oficjel.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mnuchin zaprzecza by USA chciały wyjść z WTO