Mo-Bruk szuka kapitału

ANP
opublikowano: 07-10-2010, 00:00

Spółka terminowo realizuje projekty za 120 mln zł. Na horyzoncie akwizycje.

Spółka terminowo realizuje projekty za 120 mln zł. Na horyzoncie akwizycje.

Mo-Bruk, który od ponad trzech miesięcy notowany jest na NewConnect, krok po kroku realizuje cele emisyjne.

— Wydaliśmy około 9 mln zł m.in. na zakup gruntów pod inwestycje, maszyn i urządzeń dla przedsięwzięcia na Śląsku — wylicza Józef Mokrzycki, prezes spółki zajmującej się m.in. utylizacją odpadów.

Z giełdy firma zebrała 26 mln zł. A wczoraj poinformowała o rozpoczęciu procesu pozyskiwania finansowania zewnętrznego w formie kredytu i/lub emisji obligacji na 100 mln zł. Pieniądze mają przyspieszyć planowane inwestycje opiewające na 120 mln zł. Chodzi o budowę zakładu odzysku odpadów nieorganicznych na Górnym Śląsku, zakładu produkcji paliw alternatywnych w woj. opolskim i rozbudowę podobnego zakładu w Karsach w świętokrzyskim.

— Inwestycja na Górnym Śląsku jest zaawansowana w 40 proc. Wiosną rozpoczniemy roboty budowlane — mówi Józef Mokrzycki.

Spółka ma już decyzję środowiskową dla projektu w woj. świętokrzyskim, a dla pozostałych spodziewa się w grudniu. Przedsięwzięcia mają się zakończyć w 2011 r. w woj. śląskim, rok później w świętokrzyskim, a w opolskim w 2013 r.

W planach są przejęcia. Władze spółki rozmawiają z dwoma podmiotami o zakupie pakietu kontrolnego lub mniejszościowego. Nie wiadomo, jak duże to firmy.

Mo-Bruk zeszły rok zamknął 38,4 mln zł przychodów. Prezes nie potwierdza jeszcze, czy w tym osiągnie jednocyfrowy wzrost sprzedaży. Na wyniki III kw. wpłyną warunki pogodowe.

— Obfite opady deszczu nie sprzyjają naszej działalności, gdyż dostarczane do zakładów odpady są zawilgocone — dodaje Józef Mokrzycki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mo-Bruk szuka kapitału