Mobiltek planuje wejście na New Connect lub GPW

GRA
opublikowano: 12-03-2008, 00:00

Krakowska spółka potrzebuje kilku milionów złotych na przejęcia. Pieniędzy poszuka na giełdzie lub poprosi o nie właściciela.

Krakowska spółka potrzebuje kilku milionów złotych na przejęcia. Pieniędzy poszuka na giełdzie lub poprosi o nie właściciela.

Krakowski Mobiltek działa na rynku usług SMS oraz płatności mobilnych. W niektórych segmentach konkuruje z MNI Premium, spółką zależną giełdowego MNI. Porównać go można też do giełdowego One-2-One. Firmy różni profil biznesowy klientów. Mobiltek jest mocny przede wszystkim w obsłudze firm z branży finansowej i internetowej.

— Planujemy dwa przejęcia w tym roku. Potrzebujemy na to kilku milionów złotych. Dlatego rozważamy wejście na New Connect lub Giełdę Papierów Wartościowych, poprzedzone emisją prywatną lub publiczną — zapowiada Dorota Ubysz, prezes Mobilteku.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu miesiąca. Jeśli zajdzie potrzeba, w dokapitalizowaniu spółki weźmie udział jej właściciel.

Mobiltek rozmawia już z dwiema firmami, które chciałby przejąć. Działają w szeroko pojętym sektorze e-commerce i m-commerce.

— Jeden z podmiotów jest liderem w swoim segmencie, a my negocjujemy zakup mniejszościowego pakietu jego akcji. Potem, jeśli pojawią się synergie, pomyślimy o zwiększeniu zaangażowania. W drugiej firmie, która po prostu uzupełni naszą ofertę, chcemy kupić 100 proc. udziałów — twierdzi Dorota Ubysz.

Mobiltek zamknął 2007 r. przychodami na poziomie 19 mln zł i zyskiem netto wysokości 0,7 mln zł. Na ten rok planuje 20-procentowy wzrost sprzedaży i 40-procentową poprawę zysku. Te szacunki nie uwzględniają przejęć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu