Mobius: giełdy w USA stoczą się, jeśli Trump przegra reelekcję

opublikowano: 02-08-2019, 14:07

Rynki akcji w USA pójdą w dół jeśli prezydent Donald Trump nie wygra drugiej kadencji w Białym Domu, przewiduje znany inwestor Mark Mobius.

Współzałożyciel Mobius Capital Partners twierdzi, że amerykańskie giełdy nadal rosną częściowo z powodu polityki Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych podjął kilka kroków, które wielu uważało za pro-biznesowe, odkąd objął urząd w 2017 r., takie jak m.in. obniżenie stawek podatku od osób prawnych.

Mark Mobius
Zobacz więcej

Mark Mobius fot. Bloomberg

Indeksy S&P500 i Dow Jones Industrial Average wzrosły o ponad 30 proc. od początku 2017 r., natomiast Nasdaq Composite zyskał około 45 proc. Taki optymizm na giełdach może zostać zakłócony, jeśli Trump przegra w przyszłorocznym wyścigu prezydenckim, uważa legendarny inwestor.

Sądzę, że rynki będą wtedy hałaśliwe i nerwowe, ponieważ zależą od polityki Trumpa, a także wyższego tempa wzrostu w Stanach Zjednoczonych - powiedział Mobius.

Dodał, że na razie „nie wydaje się prawdopodobne”, by Trump przegrał. Jednak sentyment w mediach wydaje się być „przytłaczająco przeciwny”  prezydentowi - i może nadal rosnąć do wyborów w przyszłym roku.

Dlatego trochę mnie to niepokoi – wyjaśnia Mobius.

W jego opinii,  gospodarki w Europie i Japonii wyglądają, jakby „nigdzie się nie ruszały” i dlatego nie widzi wielu możliwości inwestycyjnych na głównych rynkach rozwiniętych. Ostatnia obniżka stóp przez Rezerwę Federalną daje kolejny powód do inwestowania na rynkach wschodzących. Niższe stopy procentowe są zazwyczaj złe dla dolara amerykańskiego, co jest dobre z kolei dla walut na rynkach wschodzących.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Newsmax

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu