Mobius: prezydentura Bidena byłaby zła dla rynków akcji

opublikowano: 06-11-2020, 17:56
aktualizacja: 06-11-2020, 17:58

Jeśli Joe Biden zostanie prezydentem USA będzie to złe dla amerykańskiego rynku akcji, ale dobre dla innych, biorąc pod uwagę jego plan podwyższenia podatków od firm i najbogatszych Amerykanów, uważa weteran rynków finansowych Mark Mobius.

Mobius, w przeszłości zarządzający inwestycjami we Franklin Templeton Investments uważa, że podwyżka podatków zniechęci ludzi do inwestowania w akcje.

- To będzie dobre dla rynków wschodzących oraz innych na świecie ponieważ nastąpi odwrót z Wall Street – powiedział.

Mark Mobius
Mark Mobius
fot. Bloomberg

Szanse Bidena na zwycięstwo w wyborach wzrosło, ale wciąż nie jest przesądzone. Musi wygrać jeszcze przynajmniej w jednym stanie USA. Liczenie głosów wciąż trwa.

- Tak zwany efekt bogactwa będzie miał znacznie w USA – powiedział Mobius. – Jeśli ludzie, którzy inwestują na rynku akcji uznają, że ich bogactwo będzie maleć z powodu podatków, powstrzymają się od inwestowania – dodał.

Podkreślił, że program Bidena, to „opodatkować bogatych”.

- Uznaje za takich zarabiających, powiedzmy, ok. 200 tys. USD rocznie. To dokładni ci ludzie, którzy byliby najbardziej aktywni na rynku akcji – twierdzi Mobius.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane