Mobius wskazał Polskę wśród swoich faworytów

opublikowano: 25-01-2019, 08:06

Weteran branży finansowej Mark Mobius wskazał na których rynkach wschodzących najlepiej obecnie inwestować.

Mobius, przez trzy dekady zarządzający inwestycjami na rynkach wschodzących w Franklin Templeton Investments, wymienił wśród faworytów Indie, Brazylię i Turcję.   

Zobacz więcej

Mark Mobius, prezes Templeton Emerging Markets

- Jesteśmy szczególnie zainteresowani Indiami na tym etapie – powiedział Mobius. – Właśnie wróciłem z dwutygodniowej podróży do Indii i byłem zadziwiony zmianami, do których tam doszło – dodał.

Słynny inwestor podkreślił, że za inwestycjami w szeroką gamę aktywów w wielu gospodarkach wschodzących przemawia to iż doszło tam do „fantastycznego ożywienia”.

Mobius, który inwestuje obecnie przez swoją firmę Mobius Capital Partners wskazał, że inwestorzy powinni przeznaczyć 30 proc. środków na inwestycję w Indiach, 30 proc. na inwestycje w Europie wschodniej: Polsce, Rumunii i Turcji, 30 proc. w Ameryce Południowej: Brazylii i Argentynie. Resztę pieniędzy radzi zainwestować w Chinach i na innych azjatyckich rynkach. Mobius uważa także, że Wenezuela może być także interesująca jeśli dojdzie tam do zmiany reżimu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy