Mobius wskazał Polskę wśród swoich faworytów

opublikowano: 25-01-2019, 08:06

Weteran branży finansowej Mark Mobius wskazał na których rynkach wschodzących najlepiej obecnie inwestować.

Mobius, przez trzy dekady zarządzający inwestycjami na rynkach wschodzących w Franklin Templeton Investments, wymienił wśród faworytów Indie, Brazylię i Turcję.   

Zobacz więcej

Mark Mobius, prezes Templeton Emerging Markets

- Jesteśmy szczególnie zainteresowani Indiami na tym etapie – powiedział Mobius. – Właśnie wróciłem z dwutygodniowej podróży do Indii i byłem zadziwiony zmianami, do których tam doszło – dodał.

Słynny inwestor podkreślił, że za inwestycjami w szeroką gamę aktywów w wielu gospodarkach wschodzących przemawia to iż doszło tam do „fantastycznego ożywienia”.

Mobius, który inwestuje obecnie przez swoją firmę Mobius Capital Partners wskazał, że inwestorzy powinni przeznaczyć 30 proc. środków na inwestycję w Indiach, 30 proc. na inwestycje w Europie wschodniej: Polsce, Rumunii i Turcji, 30 proc. w Ameryce Południowej: Brazylii i Argentynie. Resztę pieniędzy radzi zainwestować w Chinach i na innych azjatyckich rynkach. Mobius uważa także, że Wenezuela może być także interesująca jeśli dojdzie tam do zmiany reżimu.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy