Mocna przecena akcji Burberry Group

opublikowano: 09-05-2018, 11:45
aktualizacja: 09-05-2018, 11:47

Środowa sesja nie jest udana dla posiadaczy akcji Burberry Group. Kur spada najmocniej od ponad czterech miesięcy po informacji, że miliarder Albert Frere sprzedał swój 6,6-proc. udział w firmie produkującej m.in. znane płaszcze nieco ponad rok po ujawnieniu swojej inwestycji.

Należąca do Frere Groupe Bruxelles Lambert oświadczyła, że spodziewa się przychodów ze sprzedaży w wysokości około 498 mln funtów (673 mln USD). Akcje Burberry zostały sprzedane po cenie 1 805 pensów za akcję, o 4,2 proc. poniżej ceny zamknięcia we wtorek. Na giełdzie w Londynie kurs spada w środę o około 8 proc.

Jeden ze sklepów Burberry (Londyn)
Zobacz więcej

Jeden ze sklepów Burberry (Londyn) fot. Bloomberg

W ubiegłym miesiącu ich  wartość zwiększyła się o 11 proc., po tym, jak dyrektor generalny Marco Gobbetti pozyskał na stanowisko dyrektora kreatywnego Ricardo Tisci, byłego projektanta spółki Givenchy. Tisci zastąpi Christophera Baileya, który przygotowuje się do odejścia po 17 latach pracy.

 Sprzedaż pakietu GBL "stawia więcej wątpliwości co do terminu pozycjonowania marki i strategii rotacji ustalonej przez dyrektora generalnego” – ocenia analityk MainFirst Bank John Guy.

Udział GBL w spółce Burberry był największym spośród tych, które nie mają przedstawiciela w zarządzie.

Frere, długoletni współpracownik dyrektora generalnego LVMH, Bernarda Arnaulta, ujawnił swój 3-procentowy pakiet udziałó w firmie Burberry w lutym 2017 r. Inwestor zwiększył je w listopadzie do 6 proc.. Groupe Bruxelles Lambert inwestuje w wiele spółek, w tym w Adidasa i Pernod Ricard.

 Pomimo sprzedaży pakietu Frere, londyńska firma specjalizująca się w produkcji dóbr luksusowych nadal oferuje "jedną z najbardziej ekscytujących historii restrukturyzacji" w branży ocenia Zuzanna Pusz, analityk Berenberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mocna przecena akcji Burberry Group