Mocna przecena producenta gier po premierze

GSU
opublikowano: 29-05-2019, 14:27

Kurs Bloober Team notuje kilkunastoprocentowe spadki. Wczoraj premierę miała najnowsza gra spółki: "Layers of Fear 2".

Gra obecnie znajduje się na piątej pozycji listy bestsellerów Steam. Wyprzedza ja m.in. „Total Wars: Three Kongdoms”, która miała premierę 23 maja, czy Mordhau, której premiera odbyła 29 kwietnia.  

Materiały z gry
Zobacz więcej

Layers of Fear 2

Materiały z gry Bloober Team

"Layers of Fear 2" ma na razie 140 recenzjina Steam, w tym 82 proc. to recenzje pozytywne. Dla porównania „Total Wars: Three Kongdoms”, czy „Mordhau” mają po kilakanście tys.

Gra otrzymała niezłe oceny od recenzentów i graczy. Wersja na PC otrzymała ocenę Metascore, czyli od dziennikarzy branżowych, na poziome 73/100. To nieco lepszy wynik niż pierwszej części gry, który był na poziomie 72/100.  Średnia ocena graczy to 7,6/10 i jest na takim samym poziomie  jak pierwsza cześć.

Wersja gry na Xbox One została oceniona przez krytyków na 63/100, a przez graczy na 7/10. To niższe oceny, niż przy pierwszej części gry (odpowiednio 78/100 i 7,2/10).

"Layers of Fear 2" to pierwszoosobowy horror psychologiczny, skupiający się na fabule i eksploracji. Gracz wciela się w hollywoodzkiego aktora, który na prośbę enigmatycznego reżysera przyjmuje główną rolą w filmie kręconym na pokładzie transatlantyckiego liniowca. Wydawcą gry jest Gun Media.

Pierwsza cześć gry miała premierę 15 lutego 2016 r. Gra otrzymała to tej pory 7,4 tys. recenzji na Steam, z czego 91 proc. były pozytywne.

 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy