Mocne filary naszych gmin i powiatów

Tomasz Siemieniec
opublikowano: 25-01-2011, 00:00

Szóstą edycję rankingu Filary Polskiej Gospodarki przeprowadziliśmy według nowych zasad. Przede wszystkim – decydujący głos oddaliśmy lokalnym samorządom.

Druga nowość polega na tym, że badanie i opracowanie ostatecznej listy 160 najważniejszych firm w poszczególnych województwach (po dziesięć w każdym) zleciliśmy firmie Pentor. Jej ankieterzy zebrali opinie z ponad 2000 urzędów gmin i starostw powiatowych, a następnie opracowali listy rankingowe dla każdego województwa. Dość złożoną metodologię przydzielania punktów opisujemy na następnej stronie.

Zmieniliśmy także organizację wręczania statuetek i dyplomów przedstawicielom firm zakwalifikowanych do rankingu. Zamiast jednej imprezy w Warszawie zorganizowaliśmy sześć spotkań w stolicach wybranych regionów. Oprócz nagrodzonych zapraszaliśmy na nie również tych, którzy wybierali laureatów, czyli przedstawicieli lokalnych samorządów. Sprawozdania z tych imprez publikowaliśmy w "Pulsie Biznesu" przez dwa poprzednie tygodnie. Prezentowaliśmy także opinie samorządowców o Filarach Gospodarki w ich regionach. W dzisiejszym dodatku przypominamy zwycięzców i — choć na ogół to tylko formalność — krótkie wizytówki firm, które w poszczególnych regionach zajęły miejsca na podium.

Cykl regionalnych gal Filarów Polskiej Gospodarki 2010 utwierdził nas w przekonaniu, że i biznesowi, i samorządom potrzeba okazji do mniej formalnych spotkań. Potrzebują odrobiny wytchnienia i okazji do nieoficjalnych rozmów o współpracy. Dlatego — zachęceni zainteresowaniem, z jakim spotkała się edycja odmienionego rankingu — już zapowiadamy kolejną. Ranking Filary Polskiej Gospodarki 2011 opublikujemy w listopadzie.

Laureatom tegorocznej edycji naszego rankingu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu