Mocne odreagowanie przecenionego złotego

Joanna Pluta
opublikowano: 10-02-2009, 00:00

Kurs EUR/PLN po porannym wzroście do 4,5950, zniżkował o prawie 18 groszy (w okolice 4,418). Istotnym poziomem było wsparcie 4,5100. Po jego przekroczeniu "włączyły" się automatyczne zlecenia typu stop-loss dla długich pozycji na EUR/PLN, co pociągnęło kurs euro w dół. Równie silny spadek (z 3,565 do 3,38) odnotował kurs USD/PLN. Zniżkę wartości dolara względem złotego dodatkowo wspiera rosnący kurs EUR/USD.

Wcześniejszy spadek wartości złotego w krótkim czasie do rekordowo słabych poziomów pociągnęło za sobą realizację zysków i zamykanie długich pozycji w głównych walutach. Ponadto na rynku panują umiarkowane nastroje ze skłonnością do ich poprawy. Rynek najprawdopodobniej zdyskontował już najczarniejsze scenariusze dla rynków finansowych i globalnej gospodarki. Kolejne pesymistyczne doniesienia nie robią na inwestorach wrażenia.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane