Mocniejszy złoty czeka na sygnał do skoku

Marcin Ciechoński
10-07-2009, 00:00

Czwartkowa sesja przyniosła znaczne umocnienie polskiej waluty. Kurs złotego zbliżył się do ważnych wsparć przy 3,10 (USD/PLN) i 4,34 (EUR/PLN). Jeśli uda się zejść jeszcze niżej, to droga do większego umocnienia będzie otwarta.

Zachowanie złotego, ze względu na brak danych makro z Polski, jest w ostatnich dniach zależne od notowań na rynku zagranicznym. Głównym wyznacznikiem jest para EUR/USD, której kurs na wczorajszej sesji wzrósł do 1,40. Wahania na tym rynku, choć gwałtowne, nie mają wpływu na długoterminową sytuację rynkową. Brakuje rozstrzygnięcia trwającej już od połowy maja stabilziacji. Zazwyczaj jeśli para EUR/USD wykazuje brak trendu, to również większość pozostałych rynków porusza się bez konkretnego kierunku. Weszliśmy więc prawdopodobnie w wakacyjną atmosferę, która może się przedłużyć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mocniejszy złoty czeka na sygnał do skoku