Mocny spadek Krezusa po odwieszeniu

  • DI
opublikowano: 13-08-2018, 22:00

W poniedziałek wznowiono notowania Krezusa, ale akcjonariusze nie będą tego miło wspominać.

Kurs spadał o 25 proc., by ostatecznie zakończyć dzień spadkiem o 12,45 proc. przy obrotach wynoszących 9,37 mln zł. Notowania Krezusa były zawieszone na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego po tym, jak spółka z opóźnieniem opublikowała komunikatu o sprzedaży akcji giełdowej spółki. Błędna interpretacja przepisów oraz przeoczenie i zaniedbanie — tak prezes i członkini rady nadzorczej Krezusa tłumaczyli kilkumiesięczne opóźnienie w poinformowaniu rynku o sprzedaży dużych pakietów akcji. Transakcji dokonywano od marca do czerwca, a w jednym z przypadków chodziło o pozbycie się walorów stanowiących 20 proc. kapitału. Spółka, która tego dokonała (Taleja), to największy akcjonariusz firmy, zajmującej się handlem złomem. Akcji pozbywał się też prezes Jacek Ptaszek i kontrolowana przez niego firma Karo-BHZ.

Konsewkencje dla notowań były drastyczne, bo kurs spadł mniej więcej o połowę. Nadzór wszczął postępowanie wobec podmiotów, które z opóźnieniem ujawniły sprzedaż akcji giełdowej „grzanki”. Kary mogą iść w miliony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu