Mocny wzrost eksportu Singapuru

opublikowano: 18-09-2017, 14:29
aktualizacja: 18-09-2017, 14:29

W sierpniu 2017 r. eksport Singapuru (nie uwzględniający ropy naftowej) mocno wzrósł napędzany zdynamizowaniem sprzedaży zarówno produktów elektronicznych, jak i spoza tej kluczowej branży, donosi serwis MarketWatch.

W ujęciu procentowym eksport produktów wytworzonych w tym południowoazjatyckim państwie-mieście zwiększył się o 17 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. wobec 7,6-proc. wzrostu w lipcu po korekcie, wynika z danych zaprezentowanych przez International Enterprise Singapore Agency.

To wynik znacznie lepszy od oczekiwanego przez ekonomistów. Mediana ich prognoz zakładała bowiem dynamikę rzędu 11 proc.

W porównaniu z poprzednim miesiącem eksport wzrósł o 4,5 proc. wyrównany sezonowo. W lipcu eskport odnotował spadek w ujęciu miesięcznym o 3,3 proc. W tym przypadku ekonomiści prognozowali sierpniowy wzrost rzędu 2,7 proc.

Największą aprecjację, sięgającą 43,2 proc. licząc rok do roku odnotowały dostawy do Chin, które są dla singapurskich produktów największym rynkiem zbytu wobec 19,6-proc. wzrostu w lipcu. 

Sprzedaż do Unii europejskiej zwiększył się natomiast o 23 proc. po 25,3-proc. spadku w lipcu.

Dostawy produktów elektronicznych zwiększyły się o 21,7 proc. zaś produktów nie elektronicznych o 15 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu