Czytasz dzięki

Rekordowy wzrost zamówień w niemieckim przemyśle

opublikowano: 06-08-2020, 08:44

W czerwcu zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły zdecydowanie powyżej oczekiwań i prawie trzykrotnie mocniej niż w maju, donosi Reuters.

Niemiecki urząd statystyczny podał w czwartek, że zamówienia w przemyśle wzrosły w czerwcu o rekordowe 27,9 proc. w ujęciu skorygowanym w porównaniu z poprzednim miesiącem. W maju zamówienia rosły o 10,4 proc. Pomimo znaczącego przyspieszenia, zamówienia wciąż są o 11,3 proc. niższe niż w lutym, przed pandemią, podkreślili statystycy. W kwietniu zamówienia w niemieckim przemyśle spadały najmocniej w kryzysie, o rekordowe 26,2 proc.

Krajowe zamówienia rosły w czerwcu o 35,3 proc., a zagraniczne o 22 proc. Branża motoryzacyjna, która zatrudnia w Niemczech najwięcej ludzi, zanotowała wzrost zamówień o 65 proc., ale nadal są o 12,2 proc. niższe niż w lutym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane