Mogilewicz aresztowany w Rosji

PAP
opublikowano: 25-01-2008, 10:50

Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały urodzonego w Kijowie biznesmena Siemiona Mogilewicza, który jest na liście najbardziej poszukiwanych przez amerykańskie FBI za wymuszenia, defraudacje i  inne przestępstwa finansowe.

Mogilewicz, który jest znany też pod innymi nazwiskami, został zatrzymany w czwartek w Moskwie wraz z Władimirem Niekrasowem - szefem Arbat Prestige, największej rosyjskiej firmy sprzedaży detalicznej perfum i kosmetyków - podały źródła w organach ścigania.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) podaje na swej stronie internetowej, że Mogilewicz jest podejrzany o udział w oszustwie na wielką skalę wobec inwestorów kompanii YBM Magnex International Inc. - zarejestrowanej w Kanadzie, lecz mającej siedzibę w Newtown w Pensylwanii. Inwestorzy stracili ponad 150 milionów dolarów.

Strona internetowa FBI zamieszcza cztery zdjęcia Mogilewicza z lat 2000-2001 z podpisem: "Uzbrojony i niebezpieczny, w przypadku zatrzymania istnieje ryzyko, że ucieknie".

Rosyjskie media podały, że w akcji zatrzymania Mogilewicza i Niekrasowa w centrum Moskwy uczestniczyło ok. 50 funkcjonariuszy milicji i sił specjalnych. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane