Czytasz dzięki

Moim zdaniem Dużo chętnych na Executive MBA

DCZ
opublikowano: 10-09-2010, 00:00

Chicago Booth School of Business zanotowała w tym roku 28-procentowy wzrost liczby kandydatów na studia w kampusie w Londynie.

Studia MBA typu Executive proponowane przez Chicago Booth School of Business cieszą się w Europie coraz większą popularnością. Uczelnia jest jedną z pierwszych amerykańskich, która otworzyła swój kampus w Londynie. W 2009 r., podczas kryzysu, ruszył tam 15-dniowy program szkoleniowy pod nazwą Accelerated Development Programme (ADP), którego wszyscy uczestnicy są sponsorowani przez firmy, w których pracują.

— To był najprawdopodobniej najgorszy moment w roku na wypuszczenie na rynek programu ADP, ale mimo to operacja zakończyła się sukcesem. Obecnie program zaczął trzecią edycję i za każdym razem przyciąga coraz więcej kandydatów — twierdzi Arnold Longboy, managing director of executive education w londyńskim kampusie.

Wzrost liczby kandydatów na studia wskazuje, że polepszyła się sytuacja finansowa firm, które chętniej niż przed rokiem inwestują w rozwój pracowników. Chicago Booth planuje urozmaicić ofertę dla firm. W ostatnim czasie proponowała program z dziedziny finansów dla europejskich banków i firm z sektora finansowego i księgowości. Menedżerowie mogą w nim doskonalić umiejętności ze strategicznego przywództwa, zarządzania firmą i klientem oraz organizacją firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane