Moim zdaniem Modernizacje pilnie potrzebne

MS
opublikowano: 08-09-2009, 00:00

Małgorzata Kędzierska-Urbaniak

analityk rynku nieruchomości Wynajem.pl

W Polsce mamy deficyt mieszkań, a modernizacji wymagają również istniejące zasoby. Wiele z nich jest w bardzo złym stanie technicznym, inne od wielu lat nie są wykorzystywane. Przywrócenie ich do życia jest równie ważne, jak budowa nowych. Organizowany co roku konkurs "Modernizacja Roku" ma na celu wyłonienie i nagrodzenie modernizowanych przedsięwzięć. Trzeba je pokazywać jak najczęściej i opisywać miejsca, które na korzyść zmieniają naszą przestrzeń.

Wiele modernizacji przeprowadzają samorządy. Gminy powinny szczególnie dbać o swój obszar i nie tylko działać, ale również zachęcać podmioty prywatne do samodzielnego lub wspólnego inwestowania w odnowę miejskiej przestrzeni.

Nowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne będą pozytywnie wpływały na wygląd miasteczek i miast, łagodząc kontrasty tak powszechne w polskim budownictwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu