Moim zdaniem W zarządzaniu liczą się również odczucia

Robert Kozak
opublikowano: 12-12-2008, 00:00

Robert Kozak

prezes Brian Tracy International

Kiedyś uważano, że o sukcesie w życiu decyduje wysoki iloraz inteligencji (IQ). Ale okazało się, że nie ma on aż tak dużego znaczenia. Co więcej — ludzie o bardzo wysokim IQ zwykle źle zarządzają innymi i źle funkcjonują w zespołach.

To, co rzeczywiście decyduje o skutecznym zarządzaniu i sukcesie w życiu, to Inteligencja Emocjonalna (EI). Jest to umiejętność, która pozwala spojrzeć na pewne sytuacje z pominięciem filtrów emocjonalnych, a w pewnych — skorzystać z emocji, jakie nam towarzyszą. Nie możemy ich zupełnie pomijać w zarządzaniu i podejmowaniu decyzji. Andrzej Cichocki wspomina, że niełatwo w czasie rozmowy kwalifikacyjnej ocenić kandydata. To prawda i dlatego oprócz racjonalnych, merytorycznych przesłanek należy się przy rekrutacji kierować także własnymi odczuciami, głosem wewnętrznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kozak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu