Mokate wspiera kobiety

  • Materiał partnera
opublikowano: 23-02-2018, 09:21
aktualizacja: 23-02-2018, 09:40

Mokate od lat wspiera kobiety - zarówno jako pracodawca, jak i mecenas inicjatywy podejmowanych przez kobiety - tych lokalnych jak i międzynarodowych. W listopadzie ubiegłego roku Pani Sylwia Mokrysz, Prokurent Mokate, brała udział w krajowych obchodach " Światpowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet" - jako ambasadorka przedsiębiorczości kobiet oraz współautorka książki "Biznesowe inspiracje polek na świecie".

„Women’s Entrepreneurship Day” czyli „Światowy Dzień Kobiet”, jest podsumowaniem trwającej przez cały rok akcji wspierającej kobiety. Inicjatywa WED to ruch społeczny ukierunkowany na wsparcie oraz wzmocnienie pozycji przedsiębiorczych kobiet na świecie. Kobiety to ponad połowa populacji na świecie, ale mniej niż jedna trzecia liczby przedsiębiorców, co oznacza, że panie stanowią dużą część niewykorzystanego potencjału przedsiębiorczości.

W Polsce oficjalnym przedstawicielem „Women’s Entrepreneurship Day” jest Federacja Stowarzyszeń „Międzynarodowa Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet”, która właśnie 17 listopada 2017 roku zorganizowała polskie obchody „Światowego Dnia Kobiet”. Na uroczystość przybyły Panie z ponad 20 krajów świata, m.in. z Japonii, Chin, Indii, Peru, Zambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec czy Szwecji.

Pierwszym wydarzeniem dnia był Women’s Economic Forum, odbywające się w siedzibie Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Oprócz ciekawego programu z zakresu digital networkingu, komunikacji czy mediacji, na scenie pojawiło się 20 Polek, kobiet sukcesu mieszkających w róż- nych krajach, które wspólnie napisały książkę „Biznesowe inspiracje Polek na świecie” wydaną po polsku oraz po angielsku.

Jedną z autorek książki jest Pani Sylwia Mokrysz, prokurent Mokate, która stwierdziła: „Od szeregu lat osobiste doświadczenia upewniają mnie, że w biznesie kobiety mogłyby zdziałać o wiele więcej, niż ma to miejsce obecnie. To przekonanie o wciąż niewykorzystanych szansach bardzo motywuje. Uważam, że należy korzystać z każdej sposobności do zmiany tego stanu rzeczy, do uruchomienia tego ogromnego potencjału, jakim dysponują panie. Jedną z takich okazji była książka „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”. Dała możliwość podzielenia się doświadczeniem ze wszystkimi, które potrzebują wsparcia dla swojej przedsiębiorczości; pozwoliła też – być może – dodać odwagi tym kobietom, które zastanawiają się dopiero nad swoim startem w biznesie. To były dla mnie wystarczające powody, by skorzystać z uprzejmego zaproszenia do współredagowania tego pożytecznego wydawnictwa.”

Książka „Biznesowe Inspiracje Polek na świecie” jest unikalnym zbiorem niepublikowanymi nigdzie dotąd życiowych, niepowtarzalnych i inspirują- cych lekcji przedsiębiorczości. Projekt wydania książki powstał z inicjatywy Urszuli Ciołeszyńskiej, Prezes Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet (Polska) i Kingi Langley, Prezes PREMIER International Business Club (Wielka Brytania/ Stany Zjednoczone).

Wieczorem organizatorzy przygotowali uroczystą galę w Hotelu Sofitel Victoria, w której udział wzięło ponad 500 gości ze świata biznesu, mediów, dyplomacji i nauki. Patronat honorowy nad Galą Przedsiębiorczości Kobiet objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Podczas uroczystości 40 przedsiębiorczych Polek zostało uhonorowanych prestiżową statuetką Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017. Są to Kobiety, które odnosząc sukcesy, zarówno w pracy zawodowej, jak i w działalności społecznej, są wzorem oraz inspiracją dla innych. Wśród wyróżnionych Pań znalazła się również Pani Sylwia Mokrysz, który zadeklarowała: „Zamierzam wytrwać w roli ambasadorki przedsiębiorczości kobiet na wszystkich dostępnych forach, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Będę również starała się działać za pośrednictwem mediów na rzecz likwidowania barier, na jakie napotykają panie zdecydowane realizować się w biznesie. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że przedsiębiorczość to jedna z dróg do zapewnienia kobietom należnej pozycji w społeczeństwie, ale wiem również, że dla wielu z nich - to droga najważ- niejsza i najbardziej skuteczna.”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu