MOL zwiększył udział w bloku wydobywczym Fedorowski do 27,5 proc.

Internet Securities
opublikowano: 23-02-2005, 11:10

Węgierski koncern naftowy MOL objął kolejne 5% udziałów w bloku wydobywczym Fedorowski w Kazachstanie za 3,82 mln USD, zwiększając swój udział do 27,5%, podała spółka w komunikacie w środę.

Węgierski koncern naftowy MOL objął kolejne 5% udziałów w bloku wydobywczym Fedorowski w Kazachstanie za 3,82 mln USD, zwiększając swój udział do 27,5%, podała spółka w komunikacie w środę.

„Cena nabycia dodatkowych 5% udziałów wyniosła 3,82 mln USD. Według szacunków łączne inwestycje wydobywcze MOL w ten projekt wyniosły około 37 mln USD, co obejmuje zarówno cenę zakupu 27,5% udziałów, jak i udział w pracach w drugim etapie wydobywczym” – podano w komunikacie.

MOL nabył dodatkowe 5% udziałów od spółki Exploration Venture Limited (EVL), która z kolei przejęła wcześniej pełny 55% udział byłego operatora Avery Worldwide Limited. Trzecim partnerem w konsorcjum pozostaje First International Oil Corporation (FIOC) z udziałami na niezmienionym poziomie wynoszącym 22,5%, podano w komunikacie.

MOL podał, że obecnie konsorcjum jest na drugim etapie wydobywczym. Zakres prac obejmuje wiercenie dwóch studni badawczych oraz przestrzennych badań sejsmicznych na powierzchni 150 km kw. wraz z przetworzeniem danych. MOL pozostanie operatorem projektu do zakończenia etapu badawczego, co ma nastąpić do maja 2008 roku.

Blok Fedorowski ma duży potencjał wydobywczy ropy, kondensatu oraz gazu ziemnego, powiedział cytowany w komunikacie Zoltan Aldott, dyrektor zarządzający Działu Wydobycia i Produktów MOL-a. Według niego, projekt ten dobrze wpasowuje się w strategię spółki polegającą na rozwijaniu działalności wydobywczej.(ISB)

tom/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane