Moller-Maersk też wycofuje się z Iranu

opublikowano: 17-05-2018, 11:02

Największy na świecie przewoźnik kontenerowy A.P. Moller-Maersk zamknie swoją działalność w Iranie, aby zastosować się do nałożonych sankcji po tym, jak Waszyngton wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia nuklearnego, donosi Reuters.

W skutek sankcji, które Amerykanie mają nałożyć na Teheran, nie możemy kontynuować interesów w Iranie. Wynika to z faktu naszego zaangażowania na amerykańskim rynku, które jest liczone w dużej skali - powiedział Soren Skou, dyrektor generalny A.P. Moller-Maersk.

Zobacz więcej

Moller-Maersk

Bloomberg

Decyzja przewoźnika ma miejsce dzień po tym jak francuski gigant energetyczno-paliwowy Total dołączył do innych firm europejskich, sygnalizując zamiar opuszczenia Iranu.Wątpią one, czy europejscy przywódcy, próbując ratować irańskie porozumienie nuklearne, będą w stanie zabezpieczyć handel z Teheranem.

Francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział w czwartek, że Unia Europejska musi chronić swoje firmy prowadzące interesy z Iranem przed sankcjami ze strony USA.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Moller-Maersk też wycofuje się z Iranu