Monetia bije rekordy

KWS
opublikowano: 23-04-2018, 13:25

Sieć agencji płatniczych zanotowała w marcu rekordowy wolumen transakcji. Otwiera kolejne punkty i zwiększa zatrudnienie.

Monetia, sieć agencji płatniczych działająca na podstawie licencji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), w marcu zanotowała rekord — 1,6 mln transakcji o wartości ponad 400 mln zł. 

– Zakładamy, że w następnych miesiącach liczba transakcji utrzyma się na podobnym poziomie. To pozwoli nam na przekroczenie w skali roku transakcji o wartości ponad 4,5 mld zł. Wpłynie to korzystnie na przychody i wyniki w całym roku – mówi Piotr Zięba, wiceprezes Monetii.

Największy wzrost odnotowano województwach: mazowieckim, łódzkim oraz śląskim. Wzrost wolumenu transakcji w tym okresie to m.in. efekt poszerzenia sieci placówek do 806 punktów. Monetia zwiększyła też liczbę instytucji publicznych, w których świadczy usługi związane z przyjmowaniem opłat. Spółka obsługuje m.in.: 13 sądów, 157 urzędów skarbowych oraz kilkadziesiąt samorządów na poziomie powiatu i gminy. 

– Nadal planujemy zwiększanie liczby placówek. Skupiamy się także na oferowaniu usług różnym instytucjom finansowym. Jesteśmy w trakcie negocjacji umów m.in. z kilkoma bankami, które dotyczą prowadzenia w ich imieniu na zasadzie outsourcingu oddziałów i placówek na terenie całego kraju lub wybranych regionów – dodaje wiceprezes. 

Spółka zwiększyła na początku 2018 r. zatrudnienie. Obecnie pracuje dla niej ponad 1500 osób, w tym ponad 1200 kasjerów w punktach sieci sprzedaży.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu