Monetia ma niemal 500 placówek, do końca 2013 otworzy 30 agencji

ISBnews
opublikowano: 21-10-2013, 13:53

Monetia miała blisko 500 placówek na koniec III kwartału Do końca tego roku planuje otworzyć 30 nowych agencji, podała spółka w komunikacie.

"Naszym priorytetem jest w tej chwili rozwój współpracy z wystawcami rachunków - takimi, jak dostawcy energii czy telewizji kablowej, a także innymi instytucjami prowadzącymi własne kasy - np. urzędami miast i gmin. W tej chwili rozmawiamy z kilkoma dużymi wystawcami, jesteśmy gotowi zarówno do przejmowania, jak i obsługi ich punktów kasowych, możemy też obsługiwać klientów w naszej sieci" - powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Monetia prowadzi już punkty kasowe dla dużych wystawców rachunków – takich jak PGE, ma podpisanych przeszło 150 umów dotyczących współpracy w ramach realizowania płatności z firmami - m.in. RWE, Multimedia czy Vectra, a także urzędami skarbowymi oraz urzędami miast i gmin.

Monetia współpracuje też z bankami - z Getin Noble Bankiem w zakresie obsługi kasowej jednostek samorządowych oraz wspólnot mieszkaniowych, które obsługiwane są przez ten bank oraz z bankiem DnB Nord - w zakresie obsługi kasowej i gotówkowej.

"Współpraca z bankami cały czas jest rozwijana - to jeden z naszych priorytetów. Z jednej strony chcemy się skoncentrować na outsourcingu obsługi kasowej i gotówkowej banków, zaś z drugiej - wspólnie z DnB Nord będziemy startować w przetargach na obsługę gotówkową firm i instytucji" - dodał prezes.

Monetia podaje, że jest największą siecią agencji płatniczych w Polsce pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Obsługuje ponad 500 tys. klientów miesięcznie, realizujących rocznie 17 mln transakcji na łączną kwotę 3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Monetia ma niemal 500 placówek, do końca 2013 otworzy 30 agencji