Monnari otworzy na Litwie min. 30 sklepów

Internet Securities
opublikowano: 04-12-2006, 15:56

Monnari Trade, dystrybutor damskiej odzieży markowej, zamierza w II połowie 2007 roku rozpocząć uruchamianie sklepów za granicą.

Monnari Trade, dystrybutor damskiej odzieży markowej, zamierza w II połowie 2007 roku rozpocząć uruchamianie sklepów za granicą. Pierwsze powstaną na Litwie, gdzie docelowo spółka chce mieć co najmniej 30 salonów. W przyszłym roku Monnari planuje także akwizycje w Polsce lub za granicą, poinformował w poniedziałek prezes spółki Marek Banasiak.

„Chcemy utrzymać pozycję lidera w ciągu 10 lat. Dbamy też o to, aby mieć możliwość wzrostu, zwiększając ilość marek w portfelu i budując nowe placówki. Od sierpnia przyszłego roku zaczynamy otwierać sklepy za granicą. To da spółce dodatkowe przychody” – powiedział Banasiak podczas konferencji prasowej.

Prezes podkreślił, że wpływu na wyniki finansowe spółki z działalności sklepów za granicą spodziewa się po dwóch latach.

„Będziemy dążyli do tego, aby w każdym kraju, do którego wejdziemy, otwierać jak najwięcej sklepów, dzięki czemu będziemy ponosili niższe koszty marketingu. Na Litwie jesteśmy w stanie otworzyć co najmniej 30 sklepów” – powiedział prezes.

Na rozwój sieci sprzedaży spółka, która obecnie posiada 85 salonów, zamierza przeznaczyć 33,8 mln zł. W tym roku powstanie 6 kolejnych salonów Monnari, a do końca 208 roku 50 salonów Monnari i 20 salonów marki Pabia. Planowane wpływy z publicznej emisji akcji to 48,5 mln zł.

Jak poinformował prezes, nakłady inwestycyjne na otwarcie jednego salonu Monnari wraz z towarem to ok. 500 tys. zł., dla sklepu Pabia ten koszt wynosi 350 tys. zł.

„Wzrost organiczny w Polsce będzie wsparty akwizycjami niekoniecznie w sektorze odzieżowym. Kierunki i segmenty jeszcze nie zostały ustalone. To może to być moda męska, dziecięca, buty – czyli to wszystko, co oparte jest na sieci detalicznej” – powiedział prezes.

„Myślę, że pierwszą akwizycję moglibyśmy zrealizować już w przyszłym roku” – dodał.

Zaudytowane prognozy Monnari na ten rok przewidują wypracowanie zysku netto wysokości 10,03 mln zł, przy przychodach na poziomie 87,28 mln zł. W 2007 roku zysk ma się zwiększyć do 13,01 mln zł, a przychody do 117,09 mln zł.

Po dziesięciu miesiącach tego roku zysk netto wyniósł 8,73 mln zł, a przychody 69,28 mln zł, co oznacza wykonanie prognozy na 2006 r. odpowiednio w 87% dla zysku netto oraz w 79,4% dla przychodów. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane