Monnari się nie wycofało, kurs Gino załamał się

opublikowano: 06-09-2018, 11:19

Notowania Gino Rossi spadają o kilkadziesiąt procent po tym, jak na zlecenie spółki zależnej Monnari Trade doszło do zajęcia komorniczego rachunku bankowego Simple, spółki-córki Gino.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że Monnari Trade podjęło wcześniej negocjacje w sprawie przejęcia 100 proc. akcji Simple.

W środę 5 września Gino poinformowało jednak że Miss Class, spółka kontrolowana przez Monnari, dokonała zajęcia komorniczego rachunki Simple na kwotę 6 mln zł.

"Egzekwowana kwota wynika z wspólnych rozliczeń wynikających z umowy nabycia odzieży oraz akcesoriów z kolekcji wiosna 2018, w ramach której Miss Class Sp. z o.o. nabył kolekcję" - podało Gino.

W ramach negocjacji w sprawie przejęcia Simple ostatnim warunkiem było uzyskanie od PKO BP finalnej decyzji w sprawie dalszego finansowania Simple po transakcji. Decyzja miała zostać wydana 7 września. PKO BP w związku z egzekucją komorniczą ma jednak przesłanki do wypowiedzenia umowy kredytu na kwotę 25 mln zł z terminem wymagalności 7 dni. PKO BP domagał się wycofania zajęcia do 6 września do godz. 9 rano, co - jak poinformowało dziś Gino Rossi - nie nastąpiło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy