Monte dei Paschi rusza z zamianą obligacji

opublikowano: 28-11-2016, 12:35

Banca Monte dei Paschi di Siena rozpoczyna zamianę wartych 4,3 mld euro obligacji podporządkowanych na akcje w ramach pierwszego kluczowego etapu programu ratowania włoskiego banku, donosi Bloomberg.

Obligatariusze będą mieli pięć dni, licząc od 28 listopada do zapisania się na wymianę. Działanie to pozwoli instytucji dokonać sprzedaży akcji do końca roku. Oferta nie obejmuje wartych 29 mln euro papierów wartościowych wyemitowanych w 2003 r.

Zobacz więcej

Banca Monte dei Paschi di Siena

Bloomberg

Dyrektor generalny Marco Morelli stara się przekonać inwestorów, że kłopoty banku mogą być przezwyciężone dzięki podniesieniu kapitałów o 5 mld euro nowych środków poprzez zamianę długu, sprzedaż nowych akcje i znalezienie nowych długoterminowych inwestorów. 

W ramach akcji naprawczej planowana jest redukcja 28 mld euro złych kredytów i reorganizacja spółki. Zamiana pozwoli bankowi na zmniejszenie potrzebnej ilości nowych pieniędzy pozyskiwanych z rynku.

Pożyczkodawca, który miał najniższe wyniki w testach warunków skrajnych banków w lipcu, został zobowiązany przez Europejski Bank Centralny do zakończenia pozyskiwania kapitału do końca roku. Monte Paschi był już dwukrotnie ratowany przed bankructwem. Jego największym problemem są stare zadłużenie i starty na instrumentach pochodnych poniesione przez poprzednie kierownictwo. 

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Monte dei Paschi rusza z zamianą obligacji