Monti ponownie upomina się o kraje spoza strefy euro

PAP
opublikowano: 20-02-2012, 13:59

Premier Włoch Mario Monti ponownie upomniał się o kraje spoza strefy euro, które jego zdaniem powinny uczestniczyć w procesie rozwiązywania jej obecnego kryzysu. Przy poprzednich okazjach Monti wymieniał zawsze w tym kontekście Polskę i Wielką Brytanię.

Podczas poniedziałkowej wizyty na giełdzie w Mediolanie szef włoskiego rządu odnosząc się do antykryzysowych działań, podejmowanych przede wszystkim z inicjatywy Niemiec i Francji oświadczył: "Dyskusja w UE powinna być szersza. Nie czujemy potrzeby trzymania się tylko tych dwóch partnerów".

"Musimy brać pod uwagę także kraje spoza strefy euro, które mają wolę reform i działania na rzecz wzrostu" - zaznaczył.

Włoski premier, który po raz pierwszy odwiedził mediolańską giełdę odkąd stanął na czele rządu w listopadzie, mówił w swym wystąpieniu o jej roli. "To jedno z bogactw naszego systemu"- ocenił.

Wyraził też przekonanie, że nie będzie potrzebny następny program oszczędnościowy, by doprowadzić do poprawy stanu włoskich finansów publicznych. Pakiet antykryzysowy, przyjęty w grudniu, oszacowano na około 30 miliardów euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane