Moody’s chce przejąć kontrolę nad największą chińską agencją ratingową

opublikowano: 11-03-2019, 06:56

Moody’s chce osiągnąć ponad 50 proc. akcji w China Chengxin International Credit Rating Co., dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Obecnie Moody’s ma 30 proc. akcji Chengxin. Według źródeł Bloomberga miał zgłosić plan zwiększenia zaangażowania powyżej 50 proc. do banku centralnego Chin.

Moody's
Wyświetl galerię [1/3]

Moody's fot. Bloomberg

Globalne firmy ratingowe spieszą się z osiągnięciem najmocniejszej pozycji na chińskim rynku obligacji, który już niedługo stanie się drugim pod względem wielkości na świecie. S&P Global Ratings jako pierwsza w styczniu tego roku dostała zgodę regulatora na stworzenie oddziału w Chinach.

Działający od 1992 roku Chengxin to największa w Chinach i czwarta na świecie firma ratingowa. Moody’s miał już w przeszłości 49 proc. akcji spółki, ale w wyniku podwyższenia kapitału jego zaangażowanie zostało „rozwodnione” do 30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy