Moody’s: cła Trumpa mogą zaszkodzić całej globalnej branży motoryzacyjnej

opublikowano: 27-06-2018, 14:07
aktualizacja: 27-06-2018, 14:08

Niedawna groźba prezydenta Donalda Trumpa obłożeniem 25 proc. cła importu aut i części zamiennych może mieć negatywne skutki kredytowe nie tylko dla producentów z USA, ale z całego świata, ostrzega Moody’s Investors Service.

Agencja zwraca uwagę, że groźba ceł zwiększy presję na branżę, która jest uzależniona od złożonego globalnego łańcucha dostaw, do tego stojącą w obliczu potężnych zmian technologicznych związanych z rozwojem aut elektrycznych i autonomicznych.

Bruce Clark, wiceprezes Moody’s wskazuje, że cały łańcuch dostaw zostanie zakłócony przez ewentualne cła. Podkreślił, że stosowana przez firmy motoryzacyjne strategia optymalizacji kosztów oznaczała w praktyce „wielokrotne przekraczanie granic”. Podkreślił, że aby uniknąć obecnie konieczności wielokrotnego płacenia ceł firmy będą musiały dokonać przebudowania całego procesu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu