Moody’s dobił notowania Rhodii

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 07-01-2004, 00:00

Do najsłabszych papierów na europejskich giełdach należała we wtorek Rhodia. Do 9-proc. przeceny kursu francuskiego koncernu chemicznego przyczyniła się agencja Moody’s, która nieoczekiwanie obniżyła rating jego zadłużenia. A jeszcze w grudniu wydawało się, że spółka szukająca gotówki poprzez wyprzedaż aktywów, najgorsze chwile ma już za sobą.

Agencja ratingowa obniżyła ocenę długu Rhodii z B1 do B2. Oznacza to, że teraz papiery spółki muszą awansować aż o pięć stopni, by pozbyć się statusu śmieciowych. Analityków Moody’s martwi płynność finansowa koncernu.

Choć w ubiegłym miesiącu 23 wierzycieli zgodziło się na refinansowanie 970 mln EUR linii kredytowych, agencję niepokoi 250 mln USD długu w rękach amerykańskich kredytodawców. W lutym prawdopodobnie Rhodia naruszy warunki tego zadłużenia, co pociągnie za sobą jego natychmiastową wymagalność i kary. Jean-Pierre Clamadieu, który w październiku objął stery koncernu, przyznaje, że rozmowy z Amerykanami są trudne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Moody’s dobił notowania Rhodii